План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в ЗДО №181 на 2021/2022 н.р.

№ з/пЗаходиТермін проведенняВідповідальний
Нормативно-правове забезпечення
1Створення нормативно-правової бази щодо забезпечення запобігання та протидії булінгуУпродовж рокуЗавідувач КЗ "ДНЗ №181", Зеленська Г.М.
2Обробка матеріалів «Скриньки довіри» для батьків, педагогів, розгляд на засіданнях педагогічних рад, оновлення інформації на веб-сайті закладу з проблеми запобігання та протидію булінгу4 тиждень місяцяВихователь – методист Безхлібна О.М.
3Невідкладне інформування, уразі виявлення випадку булінгу, відповідних органів, визначених Законом України від 18.12.2018 № 2657-VIII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»У разі виявлення випадкуЗавідувач КЗ "ДНЗ №181", Зеленська Г.М.
Робота з педагогамита колективом
4Круглий стіл з елементами тренінгу: «Проблема насильства над дітьми дошкільного віку»Обговорення мультфільму «Вірте у любов, вірте у Різдво»вересеньпрактичний психолог Безхлібна О.М.
5Симпозіум: “У нашій групі особливі діти”жовтеньпрактичний психолог Безхлібна О.М.
6Психологічна вітальня “Майстерня успіху”: взаємодія вихователя з агресивними дітьмигруденьпрактичний психолог Безхлібна О.М.
7Консультація: «Як розв’язати конфліктну ситуацію між дітьми»січеньпрактичний психолог Безхлібна О.М.
8Консультація: “Попередження насильства в сім’ї”березеньпрактичний психолог Безхлібна О.М.
9Вивчення психологічного клімату в педагогічному колективіквітеньпрактичний психолог Безхлібна О.М.
10Тематичний брифінг з переглядом та обговоренням відео сюжетів для педагогів щодо ненасильницьких методів поведінки та виховання, вирішення конфліктів, управління власними емоціями та подолання стресуквітеньпрактичний психолог Безхлібна О.М.
11Організація і проведення освітньо-правового тижня, конкурсу плакатів в межах освітньо-правового тижнягруденьВихователь – методист Безхлібна О.М.
12Інформаційно-просвітницькі заходи з учасниками освітнього процесу з питань запобігання і протидії булінгу у координації із службами у справах дітей, підрозділами органів Національної поліції України, громадськими організаціями тощосіченьВихователь – методист Безхлібна О.М.
13Психологічні та соціально-психологічні дослідження за запитами адміністрації, педагогів, працівниківЗа запитомпрактичний психолог Безхлібна О.М.
Робота з дітьми
15Психологічне вивчення дітей «групи ризику»Груденьпрактичний психолог Безхлібна О.М.
16Бесіда «Мої права та обов’язки»груденьПедагоги
17Організація та проведення занять та бесід, що формують у дітей уявлення про толерантність по відношенню до різних людей, справедливість, порядністьгруденьПедагоги
18Корекційно-розвивальне заняття з дітьми старших груп “Подорож до країни дружби”лютийпрактичний психолог Безхлібна О.М.
19Перегляд мультфільму «Жив собі чорний кіт»січеньПедагоги
Робота з батьками
20Активізувати просвітницьку роботу з питань правової освіти серед родин вихованцівПротягом рокуПедагоги
21Забезпечити консультативну допомогу батькам з питань соціально-правового захисту дошкільників (за потребою)Протягом рокуПрактичний психолог, вихователь – методист, педагоги
22Розміщення нормативно-правових документів, телефонів довіри на інформаційних стендах та веб-сайті ЗДО для ознайомлення батьківської громадськостівересеньГромадський інспектор Аверіна С.О.
23Інформаційний буклет «Ні – агресії!» (інформаційні куточки груп)вересеньпрактичний психолог Безхлібна О.М.
24Психологічна консультація “Протидія цькуванню в дитячому колективі”листопадпрактичний психолог Безхлібна О.М.
25Практикум для батьків “Вправи спрямовані на розрядку гніву та агресії у дитини”лютийпрактичний психолог Безхлібна О.М.
26Круглий стіл: «Ось так ми живемо. Обговорення інклюзивних цінностей та толерантного відношення»січеньВихователь-методист Безхлібна О.М.
27Перегляд мультфільму «Про пташок»березеньПедагоги
Кiлькiсть переглядiв: 129